Idylliczny salon w centrum miasta
Style aranżacyjne, które stworzą sielski nastrój w saloni
W codziennej aranżacji wnętrza wprowadzenie określonego stylu pozwala na zachowanie równowagi w pomieszczeniach pomiędzy tym, co niezbędne, a tym, czego oczekuje ich użytkownik. Jasne wytyczne dotyczące barw, faktur czy ustawienia ułatwiają jego organizację. Miejski salon powinien stać się pewnego rodzaju odskocznią od zdynamizowanej codzienności. Oznacza to, że jego aranżacja powinna skupić się na zachowaniu harmonii, funkcjonalności i wprowadzeniu przytulności.
Jedną z opcji, która bezbłędnie wpasowuje się w idylliczny salon, jest oczywiście styl skandynawski. W opozycji do bogactwa bodźców zewnętrznych, wnętrze o jego cechach będzie proste, funkcjonalne i minimalistyczne. Urządzając salon w mieście, rozważ wykorzystanie jasnych barw na ścianach oraz w dodatkach. Białe koce, szare, kamienne donice na rośliny oraz przyjemne w dotyku kremowe poduszki ocieplą wnętrze.
Alternatywą jest sielski styl rustykalny. Miejski salon boho również zapewni Ci swobodę aranżacji, a jednocześnie utrzyma bliskość z naturą. Sięgnij po drewniane stoliki, plecione pufy, dekoracyjne lamele ścienne oraz inne detale, które podzielą wnętrze na strefy. Idylliczny salon potrzebuje również odpowiedniej oprawy okien. Lekkie, ale dobrze zacieniające, jasne zasłony lub rolety dzień-noc zapewnią większe poczucie prywatności, a także ograniczą dostęp świateł oraz dochodzące z zewnątrz odgłosy miasta.
Wygodny komplet wypoczynkowy – w sam raz na drzemkę
Sensem aranżacji wnętrz jest przede wszystkim zbudowanie szczerej, indywidualnej relacji pomiędzy miejscem, a jego użytkownikiem. Miejski salon to przestrzeń, której warto poświęcić uwagę, ponieważ w nim spędza się popołudnia, odpoczywa w weekendy, przyjmuje gości i oddaje relaksowi. Centrum tej przestrzeni jest zwykle stolik kawowy, wokół którego stawiane są pozostałe meble oraz dekoracje. Aby zapewnić maksymalną wygodę użytkowania tej strefy, rozważ dostępne w sklepie nowoczesne komplety wypoczynkowe do salonu.
Różnorodne tkaniny obiciowe oraz konstrukcje sof, narożników i foteli umożliwiają dowolne ustawienie mebli. Estetycznie wykończone z każdej strony meble wypoczynkowe pozwalają na stworzenie otwartej strefy dziennej, która połączy funkcje aneksu, jadalni oraz salonu. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić salon tak, aby zachować jego prostotę, ale jednocześnie wyraźnie ocieplić jego wnętrze, postaw na tekstylne dodatki oraz ożywienie mebli połyskującymi dekoracjami.
Dobrane z dużą dbałością jednokolorowe poduszki i miękkie narzuty w podobnym odcieniu zapewnią komfort odpoczynku. Detale takie, jak lustra w drewnianych ramach zawieszone za narożnikiem, ceramiczne wazony ustawione obok sofy i proste latarenki na stoliku dodatkowo rozświetlą wnętrze. Idylliczny salon potrzebuje aksamitnej gładkości barw oraz równowagi form, dlatego skupienie się na kilku materiałach jak drewno, ceramika, kamień, wiklina czy szkło ułatwia zachowanie tego balansu.
Dodatki przywodzące na myśl wizytę za miastem
Zabiegiem, który warto wykonać, niezależnie od tego, jakie style aranżacyjne salonu są dla nas źródłem inspiracji, jest wizualne połączenie poszczególnych stref we wnętrzu za pomocą jednolitych dodatków na podłodze. Wykorzystanie w części wypoczynkowej i jadalnianej takich samych dywanów o miękkim, ciemnym lub jasnym włosiu, zapewni harmonię oraz zwiększy komfort domowników.
Tym, co z pewnością nasunie na myśl wizytę za miastem, będą dodatki w ciepłym kolorze drewna oraz umiejętnie wyeksponowana roślinność. Wykorzystaj w tym celu kamienne bądź też wiklinowe donice, lampiony z elementami drewnianymi i metalowymi, a także niskie stoliczki, taborety czy kwietniki. Salon w mieście, który przypominać ma raczej wiejskie wnętrze, powinien nawiązywać do niego nie tylko dekoracjami, lecz także głównymi motywami pełniącymi funkcję ozdobną. Dlatego warto rozważyć przykrycie jednej ze ścian tapetą w sielskim klimacie.
Czym jednak byłaby aranżacja salonu w wiejskim klimacie bez plecionych dodatków czy ceramicznych figurek? Ustawienie ich w widocznych punktach pomieszczenia, na szafkach, stolikach czy regałach dopełni kompozycję. Domową idyllę warto modyfikować, raz na jakiś czas dokładając sezonowe dodatki lub zmieniając akcenty kolorystyczne, trzymając się jednak prostej zasady, że tym, co najbardziej sprzyja wyciszeniu, jest bliskość natury.