Kolor miętowy w Twoim salonie
Kolor miętowy w małym i dużym salonie
Kolor miętowy w salonie to chłodna barwa, która może występować w różnych odcieniach – od tych bardzo jasnych, przez ciemniejsze po te przybrudzone i soczyste. Barwa świetnie prezentuje się na ścianach. Możesz pomalować je wszystkie na jednolity odcień lub wybrać jedną i stworzyć ozdobną powierzchnię z miętą w roli głównej. To, ile ścian i w jaki sposób je pomalujesz, zależy tylko od Twojej wyobraźni i chęci.
Możesz je łączyć z innymi barwami — na topie są róż, odcienie wanilii, srebro, zieleń oraz beż. W klasycznym zestawieniu znajdziesz biel i kolor szary. Te połączenia nie wychodzą z mody. Mały salon miętowy, czy duży? Barwa sprawdzi się do każdego salonu, niezależnie od jego wielkości. W jasnych tonach nada im lekkiego wyglądu, rozjaśni przestrzeń i optycznie ją powiększy.
Mięta w salonie łączy się z odcieniami grafitu, granatu, a nawet czerni. Warto ją wykorzystać w aranżacji odważnych wnętrz, o charakterze bardziej nowoczesnym. Tu sprawdza się styl industrialny i loftowy. Aby efekt nie był przytłaczający, zadbaj o to, by we wnętrzu nie znajdowało się zbyt wiele rzeczy — sprawdzi się zasada mówiąca o tym, że im mniej, tym lepiej.

Barwa miętowa w salonie — w jakim kolorze wybrać dodatki?
Jeśli zależy Ci na tym, aby wprowadzić barwę miętową do salonu, a nie chcesz mieć w tym kolorze ścian, pomyśl o dodatkach. Miętowy kolor wywodzi się z jasnych pasteli, więc z nimi będzie się efektownie łączył. Dobrym zestawieniem jest mięta i róż, fiolet, odcienie żółci oraz brązu. W dodatkach będzie także świetnie wyglądał w towarzystwie pokrewnych barw – zieleni i błękitów. Natomiast neutralne barwy, do których należą przede wszystkim biel, szarości i beże, podkreślą jego orzeźwiający klimat.
Wybierając meble w tym lub pokrewnym kolorze, czy też tworząc wariację według własnego pomysłu, weź pod uwagę kilka szczegółów. Przy leżance czy kanapie możesz postawić ławę malowaną proszkowo na kolor czarny, która doskonale będzie kontrastowała z białą kolorystyką blatu. Jeśli szukasz sposobu, by wyciszyć i nieco ochłodzić miętowy kolor, do salonu wstaw szary narożnik obity wytrzymałą tkaniną. Najlepiej, aby miał nóżki, które dodadzą całej aranżacji lekkości. Dobrym pomysłem będzie też stół z białym blatem. Praktycznym uzupełnieniem aranżacji w salonie może okazać się wysoki biały regał. Ten mebel o prostym, lecz jednocześnie nowoczesnym designie pozwoli Ci ustawić na nim ulubione książki, dokumenty, kwiaty, a także dekoracje i inne przedmioty, które warto mieć w zasięgu ręki.
Przy ławie elegancko zaprezentuje się fotel wypoczynkowy w odcieniach szarości. Ponadczasowy design popularnego „uszaka” wprowadzi do Twojego salonu odrobinę elegancji. Dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym będą białe krzesła o kubełkowym kształcie, osadzone na drewnianym stelażu, który idealnie zgra się z miętową kompozycją na ścianach.
Ściany w kolorze mięty idealnie zagrają z dodatkami w tym kolorze, jednak o innym odcieniu. Wystarczy, że na stoliku czy komodzie postawisz wazon w barwie intensywnej mięty. Na ścianach powieś minimalistyczne obrazy z motywem natury. W Twoim salonie nie może zabraknąć oprawy w postaci odpowiedniego oświetlenia. Tu warto zainwestować w lampy podłogowe i sufitowe. Przy narożniku możesz postawić lampę, której drewniane nogi oraz abażur wykonany z tkaniny utworzą wspólnie stylową kompozycję.

Modne tekstylia do miętowego salonu
Zwróć uwagę nie tylko na dodatki, ale i tkaniny, które znajdziesz pod kategorią tekstyliów. Każdy mebel wypoczynkowy możesz nakryć kocem lub poduszkami. Oprócz tego zwróć uwagę, czy sofa lub wersalka ma luźne poduchy, które będą stanowiły komfortowe podparcie dla Twoich pleców. Salon w kolorze miętowym sprawdzi się w połączeniu z klasyczną jednolitą, białą zasłoną, dzięki której uzyskasz w pomieszczeniu kameralny i przytulny nastrój. Na niebieską wersalkę lub zielony narożnik nałóż puszysty, miętowo-zielony koc i ciesz się mieszanką różnych stylów.
Wśród modnych tekstyliów do miętowego salonu znajdziesz przede wszystkim koce i narzuty, poszewki dekoracyjne, firany, zasłony, a także rolety. W przypadku dużego salonu, w którym jest zazwyczaj mnóstwo światła, pomyśl o roletach typu dzień i noc, które w słoneczne dni umożliwią Ci oglądanie filmów. Wybierz te w kolorze szarym, białym lub beżowym. Jeśli masz inny pomysł na kompozycję kolorów, śmiało baw się różnymi połączeniami.
