Naturalne i strukturalne motywy aranżacyjne na Wielkanoc w Twoim salonie
Dlaczego naturalne i strukturalne motywy sprawdzą się na Wielkanoc?
Wnętrze domu, a także jego elementy, w tym stół świąteczny, przy którym zbierają się najbliżsi, powinny pasować do Ciebie oraz rytmu, w jakim żyjesz. Oznacza to, że kolory mają odzwierciedlać emocje, jakie niesie z sobą wydarzenie, podobnie jak wykorzystane do dekoracji materiały. Naturalne dekoracje wielkanocne oraz strukturalne dodatki, na których najczęściej zatrzymujesz wzrok, z pewnością nie trafią na dno pudła, ale będą z powodzeniem wiele razy wykorzystywane.
Jeżeli lubisz drewno, gustujesz w monolitycznym betonie lub surowości kamienia, uwzględnij je planując wielkanocne aranżacje. Nie zapomnij o akcentach florystycznych, ukazujących piękno świata, szczególnie wyraźne w czasie wiosny. Motyw natury jest nie tylko kojący, lecz także pasuje do każdego stylu wnętrza. Jego proste formy, szeroka rozpiętość barw oraz charakterystyczne struktury odpowiadają idei design thinking. Stawia ona w centrum potrzeby użytkownika, m.in. właśnie świadome zwrócenie się ku naturze.
Poza tym nowoczesne ozdoby wielkanocne, wykorzystujące różne materiały oraz struktury: gładkie i chropowate, twarde i miękkie, wnoszą do przestrzeni coś równie ważnego, a mianowicie kolor. Intensywnie wybarwione dodatki na Wielkanoc jak np. kubki, talerze czy podkładki w ciepłym odcieniu żółtego pozytywnie nastrajają, a przy tym ożywiają wnętrza. Z kolei stonowane barwy wazonów, ceramicznych mis, plecionych tac i wianków bądź też precyzyjnie wykrojonych, drewnianych zajączków budują tło rodzinnego spotkania.
Aranżacja stolika kawowego z plecionką w roli głównej
Choć drewno, miękkie naturalne tekstylia oraz elementy plecione kojarzone są głównie ze stylem boho, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również w klasycznej, minimalistycznej albo eklektycznej aranżacji salonu na Wielkanoc. Jednokolorowe naczynia z ciemnej lub jasnej, glazurowanej kamionki, przynoszącej na myśl subtelne formy piaskowca oraz surowość betonu łagodnieją postawione na plecionych podkładkach.
Tego rodzaju dekoracja strukturalna nie jest zarezerwowana wyłącznie dla głównego stołu jadalnego. Możesz wprowadzić różne wariacje z plecionką również na stolik kawowy, przy którym gromadzicie się, aby skosztować ciast, herbat i świeżo zaparzonej kawy. Podana na tacy z trawy morskiej w rustykalnych, ceramicznych kubkach będzie nie tylko dobrze smakować, lecz także świetnie się prezentować. Jeżeli jednak Twoim faworytem jest drewno, dobrym wyborem będzie tekowa taca o nieregularnym kształcie z uchwytami z grubej liny.
Aranżacja stolika kawowego, zarówno tego ustawionego w sercu Twojego salonu, jak i umiejscowionego lekko na uboczu, nie powinna przytłaczać. Dlatego właśnie naturalne i strukturalne motywy, łagodne dla oka kolory ziemi, a także pełne harmonii akcenty roślinne będą jak znalazł. Do tego beżowy bieżnik z jasnym obszyciem wykonany z tkaniny przypominającej len, estetycznie okryje blat. Na nim dumnie zaprezentuje się ceramiczny, zielony króliczek lub wersja wykonana z drewna połączonego z puszystą tkaniną oraz wysoki wazon z bukietem bazi.
Poszewki i dekoracje ukazujące motyw przewodni salonu
W jadalni nie ma zwykle miejsca na miękkie dekoracje z poduszek, jednak w salonie możesz już sobie na nie pozwolić w dowolnej formie. A jak powszechnie wiadomo, estetycznie dobrane poszewki dekoracyjne, miękkie, miłe w dotyku i tworzące harmonijną kompozycję na sofie, narożniku, fotelu czy dużym pufie zachęcają do odpoczynku.
Tekstylia do salonu mogą dopełniać aranżację lub wręcz przeciwnie, mogą przełamywać ją nieoczywistymi kontrastami. W zależności od tego, jaki efekt Ci się marzy na Święta, rozważ poszewki z motywem naturalnym, florystycznym haftem, jednolite lub wzorzyste, ale wciąż utrzymane np. w delikatnych pastelowych odcieniach. Możesz też pokusić się o przełamanie minimalistycznej aranżacji mocnymi kolorami: turkusem, jasną zielenią tudzież energetyzującym pomarańczem na poduszkach.
Wielobarwne poszewki vintage z nutą etno, ozdobione wzorami imitującymi przetarcia z pewnością będą dekoracją o unikalnym charakterze. Ułożone na drewnianych krzesłach jako dodatkowe oparcie przy stole zaaranżowanym w stylu natural-boho, z ozdobami strukturalnymi, suszonymi kwiatami i świeżymi baziami, dodadzą przytulności. Pokażą też, że nawet w czasie świąt, w stylizacji gościnnego wnętrza, jakim jest salon, nade wszystko liczy się Twoja emocjonalność.