Praktyczne dodatki do kuchni z kontrastującymi meblami
Na co zwrócić uwagę, dobierając dodatki do dwukolorowych mebli kuchennych?
Wybór dodatków do dwukolorowych mebli kuchennych to nie lada wyzwanie. Jednak, aby całe pomieszczenie tworzyło spójną całość, warto temu tematowi poświęcić trochę czasu. Przede wszystkim warto postawić na elementy wyposażenia i dekoracji, które będą spójne kolorystycznie. Za punkt odniesienia warto wziąć kolor mebli, podłogi lub ścian. Dobrze będą prezentowały się również kuchenne dodatki o odcień jaśniejsze lub ciemniejsze niż wspomniane meble.
Innym sposobem na stworzenie spójnego wystroju, jest zwrócenie uwagi na materiały i kształty dodatków. Dobierz te według ustalonego klucza, a zauważysz, że kuchnia w dwóch kolorach wraz z nimi stworzy ciekawą aranżację. Jeśli drzemie w Tobie artystyczna dusza — nie bój się eksperymentować. Śmiało spróbuj połączyć kilka różnych kolorów, a decyzję o doborze rodzaju dodatków uzależnij od efektu.
Niektórzy projektanci wnętrz polecają, by do nowoczesnych mebli dobrać równie modne dodatki. Jednak pamiętaj, że ostateczna decyzja zależy od Ciebie i Twoich upodobań. Kuchenne dodatki mają przede wszystkim spełniać swoją nadrzędną funkcję, a w opisywanym przypadku jest nią funkcjonalność. Do kontrastujących kolorem mebli, śmiało możesz wybrać akcesoria w jeszcze innym kolorze, aby nadać wnętrzu głębi i zapobiec monotonii. Poza tym mogą być wykonane z innego materiału, np. szkła, plastiku, a w przypadku tekstyliów może to być bawełna bądź len.
Gustowne i cieszące oko wyposażenie kuchni
Kiedy już ustalisz jakimi zasadami chcesz kierować się podczas doboru dodatków do dwukolorowych mebli kuchennych, kolejnym krokiem jest ustalenie, co to dokładnie będzie. Możliwości jest całe mnóstwo — od akcesoriów do przygotowywania potraw, po ich przechowywanie czy podawanie.
Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w gustowne wyposażenie kuchni, w tym akcesoria do przechowywania przypraw, młynki czy zestaw noży i desek do krojenia. Jeśli zamierzasz trzymać je na widoku, zadbaj o ich stylowy wygląd. Przykładowo wymienione elementy mogą mieć motyw wspólny. W tej roli świetnie sprawdzi się drewno. Komplet noży w nowoczesnym bambusowym bloku czy stojak na przyprawy, którego podstawę wykonano z tego samego materiału, będą świetnie się prezentowały na blacie.
Do kuchni w dwóch kolorach frontów warto również dobrać odpowiednie dodatki dekoracyjne. Na przykład ceramika i szkło, które są łatwe w utrzymaniu i pozwalają na świetne wyeksponowanie koloru mebli. Wykonane z tych materiałów wazony czy talerze dekoracyjne, podkreślą kolor i motyw przewodni. Weź też pod uwagę tekstylia. Te mogą mieć takie same barwy jak meble kuchenne dwukolorowe albo być dobrane na zasadzie kontrastu. Na przykład, jeśli meble są ciemnoniebieskie i białe, dobrym wyborem będą białe serwetki, obrusy lub białe i ciemnoniebieskie ręczniki kuchenne, czy patery dekoracyjne. Pamiętaj, że niezależnie od wiodącego koloru czy motywu, możesz stworzyć ciekawe aranżacje.
Drewno i sztuczne kwiaty, które wprowadzą element natury
Drewno znajdziesz nie tylko w formie mebli, takich jak stół, półki czy krzesła. Warto jednak podkreślić, że w dwukolorowej kuchni, szczególnie jeśli z kolorem czarnym, duet tworzy jasne drewno, sprawdzą się również dwukolorowe krzesła. Czarne siedzisko wykończone welurową tkaniną i jasny stelaż, a może odwrotnie? Oparcie i siedzenie pokryte fornirem dębowym oraz czarna podstawa, świetnie wpisują się w dwukolorową aranżację kuchni.
Ze wspomnianego surowca tworzy się również elementy dekoracyjne oraz przedmioty użytkowe, które ułatwiają pracę podczas gotowania. Deska na sery z kloszem, ozdobna podkładka pod garnek lub pojemnik na chleb wykonany z drewna, wśród dwukolorowych mebli kuchennych prezentują się niezwykle efektownie. Ciekawy efekt daje na przykład połączenie wysokiej jakości szkła oraz drewna bukowego.
Jeśli mowa o dodatkach w kuchni, które wprowadzą element natury, warto wspomnieć o roślinach. Jeśli chcesz uniknąć nadmiernego bałaganu, sztuczne kwiaty będą najlepszym wyborem. Nadają pomieszczeniu naturalny wygląd, wprowadzają energię, a jednocześnie nie wymagają codziennej pielęgnacji i zmieniania wody. Ponadto sztuczne kwiaty są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można je dopasować do koloru mebli lub ścian. Tak jak pozostałe dodatki do kuchni, można je również łatwo zmieniać w zależności od potrzeb lub nastroju, co jest dużą zaletą aranżacji dwukolorowej kuchni.