Przeszklona witryna — jak wyeksponować dodatki w kuchni?
Witryna w kuchni — aranżacje z wykorzystaniem przeszklonych szafek
Podobnie jak otwarte półki, szafki z przeszklonymi frontami są fantastyczną, stylową opcją przechowywania w kuchni. Jeśli masz piękne kryształy lub jesteś dumny ze swoich naczyń, dlaczego chować je w ciemności? Dodanie zintegrowanego i nastrojowego oświetlenia w eleganckiej szklanej witrynie gwarantuje, że najlepsze przedmioty nigdy nie zostaną niezauważone. Stanowi ono również alternatywne źródło światła podczas romantycznej kolacji lub spotkania z przyjaciółmi.
Szafki z przeszklonymi frontami, ustawione we właściwych punktach, na przykład w kątach pomieszczenia lub miejscach, w których znajduje się wiele zamkniętych szafek, mogą sprawić, że kuchnia będzie wyglądała na jeszcze bardziej przestronną. Dodatkowo powiększysz optycznie przestrzeń, jeśli kolor mebli i witryny będzie utrzymany w podobnej tonacji kolorystycznej. Jasne odcienie sprawdzą się w małych kuchniach, a ciemniejsze tony nadadzą charakter w przypadku wnętrz o większym metrażu.

Przeszklona witryna w kuchni jako miejsce do przechowywania akcesoriów do gotowania
Możliwości aranżacji kuchni są nieograniczone. Meble powinny do siebie pasować, a jednocześnie muszą się wyróżniać funkcjonalnością. Szafki z przeszklonym frontem to prawdziwa gratka dla osób lubiących zorganizowane miejsce do przechowywania zastawy kuchennej, kryształowych kieliszków, czy książek kucharskich. Odgrywają one dużą rolę w aspekcie organizowania przestrzeni, ale jednocześnie zachwycają swoją oryginalnością. Jeśli umieścisz w środku elementy dekoracyjne, witryna z drewnianymi półkami i szkłem stanie się centralnym punktem Twojego królestwa.
Mogłoby się wydawać, że kredensy ze szklanymi frontami są odpowiednie tylko dla osób pedantycznych. W rzeczywistości, te elementy umeblowania pomagają zachować porządek. Jeśli obawiasz się bałaganu, wyeksponuj w nich przedmioty wyjątkowe, używane jedynie okazjonalnie. Świetnie sprawdzą się talerze obiadowe lub rzędy wysokich szklanek do napojów. Akcesoria te są zarówno użyteczne, jak i atrakcyjne w wyglądzie. Dzięki temu nie będziesz musiał się przejmować sposobem aranżacji, czy dodatkiem do dekoracji. W tym przypadku siła tkwi w prostocie.

Co przechowywać w przeszklonej witrynie kuchennej?
Przechowywanie nie musi być nudne, wybierz barwę akcentującą, która będzie współgrać ze schematem kolorystycznym całego wnętrza. Jedną z zalet przechowywania z przeszklonymi frontami jest to, że wewnętrzne półki mogą stać się punktem centralnym w pomieszczeniu, przyciągając wzrok. Tworzenie pięknych regałów sprowadza się do układania obiektów o różnych wysokościach, szerokościach i kształtach. Dlatego pogrupuj podobne przedmioty. Pomoże Ci to stworzyć poczucie spójności.
Doskonałym wyborem ekspozycji jest też biała zastawa kuchenna. Rzędy filiżanek do kawy, misek i stosy talerzy wyglądają perfekcyjnie w swojej prostocie oraz elegancji. Podkreśl większe elementy, takie jak białe tace, miski do serwowania, naczynia z przykrywką lub cukiernice, czy mleczniki. Ustaw w rzędzie przezroczyste szklanki, a talerze ułóż w symetryczny stos. Blask wpadającego do kuchni światła podkreśli wysoką jakość mebli, a także czystość naczyń.

Witryna ze szklanymi frontami — co w niej umieścić prócz naczyń?
Kuchnia to miejsce, w którym się gotuje, spożywa posiłki, ale także spędza czas wspólnie z rodziną. Warto więc, by ta przestrzeń wyróżniała się zarówno funkcjonalnością, jak i doskonałym wyglądem. W szafkach umieść nie tylko naczynia, ale także elementy dekoracyjne. Zaaranżuj w przeszklonej witrynie jasną paterę, wazony oraz porcelanowe figurki. Nada to niepowtarzalnego klimatu, szczególnie gdy akcesoria będą w różnej tonacji kolorystycznej.
Stylizacja powinna być delikatną równowagą między funkcjonalnością a wyglądem. Gdy produkty, których używasz, są wyeksponowane, ważne jest, aby rzeczy funkcjonalne były w zasięgu ręki, a piękne — w zasięgu wzroku. Utrzymuj symetrię eksponowanych przedmiotów, stosując zasadę „liczb nieparzystych”. Na przykład, jeśli masz grupę 5 lub 3 sztuk ceramiki, świec lub wazonów, umieść najwyższy przedmiot na środku półki, a krótsze elementy po obu stronach. Podobnie jest w przypadku układania misek lub talerzy — najwyższy stos powinien znajdować się na środku, aby stworzyć wizualnie harmonijny przepływ. Książki kucharskie uporządkowane pod względem wysokości lub koloru doskonale wyglądają za szafkami z przeszklonymi frontami.
