No i ładnie No i ładnie

Bajkowe lampy do pokoju przedszkolaka

Pokój dziecka ze względu na rozmiar pomieszczenia może być duży, średni lub całkiem mały. Jednak niezależnie od wielkości odgrywa istotną rolę w rozwoju maluszka. Sposób, w jaki zaaranżujesz przestrzeń, wpływa nie tylko na samopoczucie dziecka, a co za tym idzie na efektywność pracy czy odpoczynku, lecz także na jego wybór aktywności i formę zabawy. Dzięki bajkowym elementom wyposażenia takim jak kolorowe meble, pojemniki na zabawki czy nietypowe lampy rozbudzenie jego kreatywności będzie jeszcze łatwiejsze.
pokój dziecka
dodano: 09.01.2024

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecka w wieku przedszkolnym?

Nad wyglądem pokoju niemowlęcia, pełnym kolorystycznej harmonii i wzorniczej równowagi, pełnią nadzór dorośli. Jednak wraz z upływem czasu oraz rozwojem dziecka na pierwsze miejsce, przed wyobrażenie rodziców o doskonałym miejscu swojej pociechy, wysuwa się potrzeba zapewnienia dziecku przestrzeni do eksperymentowania. Pełna stosowanych bodźców wzrokowych i dotykowych m.in. kreatywnych dekoracji oraz funkcjonalnych rozwiązań, jak np. wielopunktowe oświetlenie pokoju dziecięcego, zapewni przedszkolakowi odpowiednie warunki do nauki, zabawy i odpoczynku.


Stonowany pokój możesz łatwo ożywić, dodając do jego wystroju designerskie lampy dla dzieci, które są jednocześnie zabawne, stylowe i nowoczesne. Warto na tym etapie wprowadzić podział na strefy nawet w niedużym pomieszczeniu oraz dopasować do nich właściwy rodzaj światła. Tam, gdzie konieczne jest pobudzenie, poprawa koncentracji i stymulacja do pracy, rozważ wprowadzenie zimnych odcieni. Z kolei w strefie wypoczynku dobrą opcją będą ciepłe barwy światła, zamknięte w bajkowych oprawach.


Czas przedszkolny to czas pierwszej nauki czytania lub pisania, rysowania i ćwiczenia szlaczków, które wymagają już odpowiednich warunków oświetleniowych. Lampy biurkowe z regulowanym kątem nachylenia punktu światła okazują się skuteczne. Ciekawym rozwiązaniem są modele mocowane na klips do blatu, a także te z giętym ramieniem, zapewniające swobodę kierowania strumieniem światła. W małych pokojach warto wprowadzać funkcjonalne rozwiązania jak lampa LED z dwoma rodzajami oświetlenia: górnym do pracy i dolnym o charakterze relaksacyjnym.


Zamontowana na środku pokoju lampa dziecięca sufitowa wyznaczy wyraźną strefę centralną np. do zabaw konstrukcyjnych. Propozycje z dużym abażurem, czarnym, białym lub beżowym, zawieszonym na niemalże niewidocznych linkach wyróżniają się wizualną lekkością, starannym wykonaniem oraz prostym, a przez to bardzo uniwersalnym kształtem. Warto rozważyć także wariant z jasnym kloszem zamkniętym od dołu. Decydując się na taki model lampy w pokoju dziecka, oświetlisz całą, otwartą przestrzeń eliminując efekt rażenia i dodając jej przytulności.

image

Lampy przypominające akwarium – idealne dla miłośnika podwodnego świata

Wysoką pozycję na liście najciekawszych dodatków do pokoju przedszkolaka zajmują lampy podłogowe imitujące akwaria. Dla najmłodszych miłośników świata natury zaintrygowanym tym, co dzieje się pod taflą wody, takie rozwiązanie z powodzeniem zastąpi klasyczną lampkę nocną. Warto pamiętać, że dla aktywnego kilkulatka dekoracje, w których płynny, rytmiczny ruch np. kolorowych rybek i bąbelków połączony jest z ciepłym światłem, są ważnym bodźcem łagodzącym.


Jeżeli chcesz, aby w pokoju przedszkolaka znalazły się elementy ułatwiające wyciszenie po całym dniu, rozważ nietypowe projektory, wykorzystujące pulsacyjny ruch wody. Estetycznie zaprojektowana, bajkowa lampa typu akwarium z neutralną oprawą pasuje do pomieszczeń utrzymanych w różnym stylu i kolorystyce. Jednym z jej olbrzymich atutów jest możliwość zmiany barwy emitowanego światła. To sprawia, że każdego wieczoru samodzielnie dokonasz wyboru, czy chcesz umilić i ułatwić dziecku zasypianie, czy też wspólnie pobawić się jeszcze przez chwilę w podwodnych odkrywców, obserwując rybki i meduzy bez wychodzenia z łóżka.

image

Lampki z projektorem i te o nietypowych kształtach

Aranżacja oświetlenia w pokoju dziecięcym wymaga właściwego rozplanowania stref aktywności, a także zachowania właściwych norm bezpieczeństwa. Choć przedszkolak to już całkiem duże dziecko, nadal interesują go najdrobniejsze elementy otaczającego świata, zachęcając do niekończących się eksperymentów. Dlatego też, warto zdecydować się na lampy do pokoju dziecięcego, które będą zarówno funkcjonalne, jak i odpowiednie dla ciekawskich użytkowników.


Uruchamiane dotykowo króliczki, świnki lub żabki będą zabawną ozdobą pokoju małego przedszkolaka. Starszemu dziecku zapewne spodobają się designerskie lampki dekoracyjne, w których sam ustawi tryb świecenia, moc oraz kolor z pełnej palety RGB. Jeżeli pragniesz uwzględnić upodobania dziecka w aranżacji tak ważnego dla niego pomieszczenia, dobrym wyborem będzie np. projektor gwiazd z akumulatorem. Taką lampkę LED, rysującą na suficie barwne konstelacje, możesz zabrać ze sobą wszędzie, aby stworzyć przedszkolakowi namiastkę domu nawet w dalekiej podróży.

image
pokój dziecka
dodano: 11.03.2024
Narodziny maluszka to wyjątkowy moment, który zasługuje na równie wyjątkowy prezent. Wśród wielu możliwości, kocyk niemowlęcy to upominek, który łączy w sobie zarówno funkcjonalność, jak i ogromną dawkę czułości. To nie tylko ciepłe okrycie, ale również wierny towarzysz każdego małego odkrywcy. W tym poradniku przedstawimy różnorodność kocyków niemowlęcych oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę, by wybrać prezent, który rozgrzeje serce i dostarczy komfortu najmłodszemu członkowi rodziny.
pokój dziecka
dodano: 20.02.2024
Edukacja i rozwój to fundamentalne elementy w życiu każdego malucha. Wraz z każdym dniem dzieci odkrywają coraz więcej, dlatego wybór odpowiednich zabawek i akcesoriów ma kluczowe znaczenie. Zajmijmy się przeglądem najbardziej wartościowych produktów, które nie tylko bawią, lecz także stymulują rozwój malucha we wczesnych etapach jego życia.
pokój dziecka
dodano: 09.01.2024
Pokój dziecka ze względu na rozmiar pomieszczenia może być duży, średni lub całkiem mały. Jednak niezależnie od wielkości odgrywa istotną rolę w rozwoju maluszka. Sposób, w jaki zaaranżujesz przestrzeń, wpływa nie tylko na samopoczucie dziecka, a co za tym idzie na efektywność pracy czy odpoczynku, lecz także na jego wybór aktywności i formę zabawy. Dzięki bajkowym elementom wyposażenia takim jak kolorowe meble, pojemniki na zabawki czy nietypowe lampy rozbudzenie jego kreatywności będzie jeszcze łatwiejsze.

W celu dostosowania strony do Twoich preferencji oraz zainteresowań przechowujemy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputerze, telefonie itp.) tzw. „pliki cookies” i im podobne, z możliwością ich odczytu. Klikając „ Akceptuje” lub zamykając okno przy pomocy przycisku „X” wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych. Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Ponadto informujemy, że administratorem danych zawartych w tych plikach jest Agata S.A. Dane mogą być przetwarzane przez nas i naszych zaufanych partnerów w celach marketingowych, w szczególności poprzez wyświetlanie spersonalizowanych reklam, na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych, w tym o Twoich uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.